Leverbaar via Verstrade.nl
Enoki wit
Fluweelpootje (Enoki)
Latijnse naam: Flammulina Velutipes
Algemeen
De enoki is de gecultiveerde versie van het fluweelpootje. De enoki wordt in het donker en met extra CO2 geteeld. Op die manier blijft de enoki mooi wit.
Beschrijving
De enoki heeft karakteristieke lange, dunne steeltjes. De wilde versie, het fluweelpootje, lijkt meer op een normale paddenstoel dan op enoki. De enoki wordt in kleine bundeltjes gekweekt en verkocht.
Bewaren en houdbaarheid
De enoki is in de koelkast ongeveer 2 á 3 dagen houdbaar. in de ongeopende verpakking 1 week. De optimale bewaartemperatuur voor de enoki is tussen de 2° en 5°C. De enoki kan je het beste in je verpakking bewaren, omdat uitdroging zo kan worden voorkomen. De enoki kan je het beste bewaren met de voedingsbodem, omdat hij zo langer bewaard kan worden.
Smaak en toepassing
De enoki is knapperig en fruitig van smaak. De enoki kan worden gebruikt in salades en op sandwiches, maar ook in warme gerechten zoals soepen.
Herkomst van de Enoki is Korea en word verkocht in 10 x 100 gram en 50 x 100 gram.